facebook

seria MAGIC ISLAND


Pływające donice serii Magic Island będą ozdobą każdego stawu, oczka wodnego i basenu. Wyspy z kwiatami stworzą niezwykłą scenerię i wprowadzą magiczny nastrój. Seria Magic Inland jest obecnie dostępna dla wszystkich rozmiarów modelu Manacor oraz dla donicy Olib. Również inne modele donic będą mogły występować w tej wersji.
Aby donice prawidłowo unosiły się na wodzie, należy właściwie je obciążyć (nie dotyczy modelu Olib). W tym celu dostarczamy odpowiednie, wkładane do wewnątrz obciążniki wyposażone w wygodne uchwyty. Dzięki temu transport donic Magic Island nie będzie kłopotliwy, a instalacja przebiegnie szybko i łatwo.
Uszczelnienie otworu donicy serii Magic Island zapewnia specjalna dodatkowa wkładka z kompozytu – jest to konieczne, aby donica po zalaniu wodą pochodzącą na przykład z opadów nie zatonęła. W tej dodatkowej wkładce umieszcza się właściwy wkład z rośliną. We wkładzie wykonane są otwory, a na jego dnie przed posadzeniem rośliny należy wykonać odpowiednią warstwę drenażową.
Nadmiar wody (pochodzący z opadów, podlewania lub z basenu) będzie odpływał z dodatkowej wkładki kompozytowej na zewnątrz poprzez rurkę łączącą wkładkę z dnem donicy. Ewentualne zanieczyszczenia pochodzące z gleby zostaną zatrzymane na specjalnym filtrze, tak aby nie przedostawały się do wody.
Aby wiatr i fale nie przesuwały donic Magic Island po powierzchni zbiornika, donice są unieruchomione przy pomocy specjalnych kotwic. Kotwica jest rodzajem obciążnika pokrytego warstwą gumy, aby nie powodowała uszkodzenia dna zbiornika. Linka łącząca kotwicę z donicą jest łatwo odpinana i można regulować jej długość odpowiednio do głębokości. Długość linki należy tak dobrać, aby przebiegała możliwie jak najbardziej pionowo – ograniczy to przemieszczanie się donicy. Zaczep do linki schowany jest w zagłębieniu w dolnej części donicy, tak, aby po spuszczeniu wody z basenu donica równo osiadła na jego dnie.
Zamiast wkładu z kwiatami można umieścić w donicy specjalną wkładkę, aby zamienić donicę Magic Island w pływający barek. Wkładka posiada izolowane termicznie zagłębienie na kubełek do szampana.